Jak Zminimalizować Rozpraszanie Z Domowego Biura?

Jak Zminimalizować Rozpraszanie Z Domowego Biura?

Upraszczając swoje biuro domowe możemy skutecznie zminimalizować zakłócenia i rozpraszanie. Często skupiamy się na przeciążeniu i nadmiarze pracy, jednak równie ważne jest zarządzanie swoim czasem i przestrzenią wokół siebie. Odpowiednie ułożenie mebli, zasobów, sprzętu i samych przedmiotów w biurze może ulżyć naszemu zmęczeniu, i zminimalizować nasze odczuwanie wtórnych rozpraszaczy, które nie przynoszą prawdziwych rezultatów.

Zacznijmy od odpowiedozych rozwiązań, aby pomóc w zminimalizowaniu rozpraszania z domowego biura. Po pierwsze zapewnijmy sobie wygodne, ergonomiczne meble do pracy, aby zapewnić sobie wygodę. Może to także zmniejszyć stres i zmęczenie, więc jest to dobra inwestycja. Po drugie, zorganizujmy naszą przestrzeń i utrzymajmy ją w porządku. Ułatwi nam to skupianie się na zadaniach, a odrazu wyeliminuje możliwość odciągnięcia naszej uwagi od tego, co jest istotne.

Jeśli chcemy, aby nasze biuro domowe było idealne, musimy skutecznie złagodzić rozpraszanie i skoncentrować się na tym, co spełnia nasze cele. Ograniczenie i utrzymywanie skupienia wymaga praktyki; wymaga ciężkiej pracy, aby dostroić swoje umysły do tego zadania. Spróbujmy skupić się na naszych obowiązkach domowych i sprawić, aby wywierali one na nas maksymalny pozytywny wpływ zmniejszając niepotrzebne zakłócenia. Możemy korzystać z memów i małych planów krok po kroku; możemy korzystać z list i zaplanować nasze dni lub po prostu zatrzymać się przez chwilę, upewniając się, że to, co robimy, jest produktywne.

Obserwujemy również, czy są jakieś rozpraszacze, które należy wyeliminować, abyśmy mogli skoncentrować się na tym, co jest ważne. Wiele razy jesteśmy bezradni i wpadamy w panikę, przytłoczeni liczbą informacji napływającymi do nas. W takich sytuacjach lepie poczekać chwile i wobec tego skupić się na docelowych rezultatach. Jak będziemy skupieni na celach, to ułatwi nam podjęcie najważniejszych decyzji w naszym domowym biurze.

Aby osiągnąć maksimum skupienia w naszym domowym biurze powinniśmy regularnie wykonywać ćwiczenia regeneracji, takie jak joga, medytacja, proste ćwiczenia fizyczne lub jazda na rowerze na świeżym powietrzu. Wykonując te czynności zmęczenie fizyczne i psychiczne zostanie odprężone, a Twoje pokłady energii rodzące się znowu wzrosną! Następnie spróbuj trochę przedłużyć sen w nocy. Ćwiczenia, odpoczynek, odpowiednia ilość snu to podstawy dobrego zarządzania swoim domowym biurem i skupienia się na dobrym planowaniu.

Kontrolowanie dźwięku

Jednym z największych problemów w przestrzeniach biurowych jest niekontrolowany hałas i dźwięk. Zbyt wiele hałasów może okazać się zbyt uciążliwe i wpływać na naszą produktywność. Możemy skontrolować domowy hałas, przestrzegając jednopostroju, w którym czasami będziemy mogli się skoncentrować. Jeśli jesteśmy odpowiednio wyciszeni, będziemy w stanie skoncentrować się na zadaniach o dużym wymaganiu koncentracji. Linki plecionki akustyczne i maty wygłuszające są doskonałym rozwiązaniem do wykorzystania w naszych domowych przestrzeni biurowych.

Dla tam, którzy mieszkając w ruchliwych miejscach mają dodatkowy problem, możemy skorzystać z zatyczek do uszu lub słuchawek, w których będziemy mogli wyciszać niepotrzebny hałas. Zmniejszają one poziom hałasu, dzięki czemu skupimy się w nasze prace finansowe, projektowe lub inne nad którymi pracujemy. Zbyt wiele hałasu może spowodować, że będzie trudno zidentyfikować nasze główne priorytety lub cel. Będzie to dużym problemem przy skupieniu się, a w konsekwencji w naszej pracy.

Utrzymanie harmonii społecznej

Kiedy mamy energetyczny i głośny dom, może to mieć negatywny wpływ na naszą pracę w biurze domowym. Istnieje wiele rodzajów rozpraszaczy społecznych, takich jak rodzina, przyjaciele, domownicy lub inne osoby, z którymi mamy swoje sprawy do załatwiania. Wszystko to może spaść na nasze barki, jeśli nie będziemy w stanie zapanować nad naszą przestrzenią. Dlatego ważne jest, abyśmy wyznaczyli odpowiednie spokojne stanowisko do pracy, w którym na pewno nikt nam nie przeszkodzi w wykonaniu naszych obowiązków.

Dzięki temu nie będziemy czuli, że za dużo ludzi nam wszędzie zagląda. Jednocześnie pamiętajmy, że każdy ma swój dom, więc bardzo ważne jest wyciągnięcie kompromisu z innymi w celu utrzymania harmonii społecznej w domu. Niektórzy ludzie zdecydują się przenieść swoją pracę do pokoju gdzieś dalej, aby inni domownicy mogli cieszyć się swobodami bez odczuwania presji pochłonięcia przysłowiowego kaprysu. Inni mogą wybrać nieco głośniejszą przestrzeń domową, ale odpowiednio wyciszoną słuchawkami. Jak już wyjaśniliśmy, wszystko zależy od nas i jak zorganizujemy naszą przestrzeń, abyśmy mogli uzyskać najlepszy wynik.

Ustalanie realistycznych celów

Nasze przestrzenie biurowe mogą być tylko tak dobre, jak nasze cele. Dlatego ważne jest, aby stale monitorować swoje cele i upewniać się, że są one osiągalne. Jak sama nazwa wskazuje, domowe biuro to nasza przestrzeń do pracy, a nie stresujące miejsce. (Rozpraszanie zmniejsza się, gdy stawiamy sobie realne cele i pracujemy według ich planu). Dobrze jest postawić przed sobą realistyczne cele, określić swój kalendarz na dni i zakończyć projekty w ustalonym terminie. W ten sposób zmniejszymy rozpraszanie i skoncentrujemy się na wyższych, ważniejszych rzeczach w naszym domowym biurze. Zbyt wiele nierealistycznych celów pogarsza nasz nastrój i doprowadza nas do zmęczenia.